Bleaching

Wybielanie: czym ono jest?

 Niektórzy nie są dobrze zapoznani z wyrażeniem "wybielanie".

* wybielanie = wybielanie zębów

Wybielanie zębów powoduje że zęby stają się jaśniejsze poprzez dogłębne czyszczenie szkliwa. Podstawą procesu jest chemiczne wiązanie tlenu z molekułami przebarwiającymi, które stopniowo zatrzymują się w szkliwie. Wybielanie zębów zwraca im ich naturalny kolor. Nie trzeba wcale chodzić do dentysty, zęby wybielać można we własnym domu.

Tak jak kolor skóry, włosów czy białek oczu, podstawowy kolor zębów jest dziedziczny. Zęby składają się z szkliwa, zębiny oraz miazgi. Kolor zębów zależy głównie od koloru i grubości zębiny. Wybielanie zębów, białe zęby, rozjaśnianie zębów U każdego wygląda to inaczej, dlatego jedna osoba może mieć jaśniejsze zęby niż inna. Szkliwo nastomiast, jest prawie przezroczyste. Zęby psów są z natury bardziej żółte, ponieważ ich warstwa zębiny jest grubsza. Wybielanie zębów samemu lub u dentysty może być pierwszym krokiem do piękniejszych zębów.

 

Kiedy wybielanie ma sens?

Wtedy, gdy jest ono spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Oznacza to, że przebarwienie następuje jako rezultat pozostawania w szkliwie molekuł przebarwiających. Kawa, herbata, czerwone wino, itp. są rzeczami, które mogą powodować zewnętrzne przebarwienie zębów, lecz przebarwianie się również zwiększa się z wiekiem. Jest to spowodowane zużyciem, odsłonięciem szyjek zębowych oraz bardziej delikatnym szkliwem, na którym mogą pojawić się pękniecia przez które pigmenty mają szansę łatwo wniknąć w zębinę.

Kiedy wybielanie nie ma sensu?

Jest tak przy wewnętrznym przebarwieniu. Jest to przebarwienie znajdujące się wewnątrz struktury zęba. Dwa znane przykłady tego to przebarwienietetracykliną (przy używaniu niektórych leków, przebarwienie jest wbudowane w zębinę podczas tworzenia się zęba) i fluoroza (np. kiedy dzieci dostają zbyt duża ilość fluoru gdy ich zęby się tworzą). W tych przypadkach wybielanie nie pomaga, lecz wtedy lepsze rezultaty daje wybielanie z użyciem licówek.

Skontaktuj się z Twoim konsultantem GlamSmile, by uzyskać więcej informacji.