Wybielanie zębów

Czym jest wybielanie zębów?

Wybielanie zębów powoduje że zęby stają się jaśniejsze poprzez dogłębne czyszczenie szkliwa. Podstawą procesu jest chemiczne wiązanie tlenu z molekułami przebarwiającymi, które stopniowo zatrzymują się w szkliwie. Wybielanie zębów zwraca im ich naturalny kolor. Nie trzeba wcale chodzić do dentysty, zęby wybielać można we własnym domu.

Jak przebarwiają się zęby?

Tak jak kolor skóry, włosów czy białek oczu, podstawowy kolor zębów jest dziedziczny. Zęby składają się z szkliwa, zębiny oraz miazgi. Kolor zębów zależy głównie od koloru i grubości zębiny. U każdego wygląda to inaczej, dlatego jedna osoba może mieć jaśniejsze zęby niż inna. Szkliwo nastomiast, jest prawie przezroczyste. Zęby psów są z natury bardziej żółte, ponieważ ich warstwa zębiny jest grubsza. Wybielanie zębów samemu lub u dentysty może być pierwszym krokiem do piękniejszych zębów. przebarwione zęby

Przebarwienie zewnętrzne

Tego typu przebarwienie jest spowodowane przez molekuły koloru, które pozostają na szkliwie zęba. Zwykle można je naprawić poprzez zabieg wybielania. Tak, w przypadku przebarwienia zewnetrznego, można wybielać zęby samodzielnie.

Dieta

Kawa, herbata, czerwone wino, papierosy, itp. nie są przyjazne dla naszych zębów. Sprawiają one, że nasze zęby stają się bardziej żółte i ciemniejsze. Zależnie od ilości spożywanych przebarwiających pokarmów, przebarwienie może być ciemniejsze u jednej osoby niż u drugiej. Samodzielne wybielanie zębów (w domu lub samochodzie podczas godzin szczytu) może być rozwiązaniem.

Wiek

Zewnętrzne przebarwianie się również zwiększa się z wiekiem. Jest to spowodowane zużyciem, odsłonięciem szyjek zębowych oraz bardziej delikatnym szkliwem, na którym mogą pojawić się pękniecia przez które pigmenty mają szansę łatwo wniknąć w zębinę. Z wiekiem warstwa zębiny staje się również grubsza, co powoduje, że zęby często stają się ciemniejsze. Nie ma limitu wiekowego dla samodzielnego wybielania zębów.

Samodzielne wybielanie zębów: cena?

Zabieg wybielania może zostać przeprowadzony przez dentystę z użyciem Formulation+ już od 400 Euro. Zęby mogą również być wybielane samodzielnie używając WHITE Boast i WHITE Finishing. Są to pełne zestawy do wybielania, które można otrzymać u dentysty już od 99 Euro.

Skontaktuj się z Twoim konsultantem GlamSmile, by uzyskać więcej informacji.


Przebarwienie wewnętrzne

Przebarwienie wewnętrzne - w przeciwieństwie do zewnętrznego to przebarwienie znajdujące się wewnątrz struktury zęba. Dwa znane przykłady tego to przebarwienietetracykliną (przy używaniu niektórych leków, przebarwienie jest wbudowane w zębinę podczas tworzenia się zęba) i fluoroza (np. kiedy dzieci dostają zbyt duża ilość fluoru gdy ich zęby się tworzą). W tych przypadkach wybielanie samodzielne ani u dentysty niestety nie pomaga.

Tetracyklina

Przebarwienie to ma miejsce podczas formowania się zębów i jest niejako wbudowane w zębinę. Rezultatem jest zwykle szare - czasem pomarańczowe - przebarwienie na całym zębie lub jego części. W tym wypadku wybielanie ma mało sensu, jeśli w ogóle.

Fluoroza

Fluoroza spowodowana jest przyjmowaniem zbyt dużej ilości fluoru jako dziecko, kiedy zęby się wykształcają. Na stałych zębach dorosłych pojawiają się białe plamki w szkliwie, przypominające kredę. Wybielanie nie daje efektów w takim wypadku.

 

Rozwiązanie

Te dwa przypadki wewnętrznego przebarwienia są trudne do wyleczenia za pomocą zabiegu wybielania. Zamiast tego zaleca się użycie licówek. Poradź się naszych konsultantów uśmiechu.

Nie oszukuj się

Nigdy nie da się wybielić swoich zębów na bielsze niż ich prawdziwy kolor. Osoby, które twierdzą, że dzięki wybielaniu samodzielnemu lub u dentysty, ich zęby są bielsze niż kiedykolwiek łudzą się.