Licówki

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań. O dodatkowe informacje zapytaj naszą Konsultantkę GlamSmile albo dentystę GlamSmile.

Albo zadaj pytanie poprzez Formularz kontaktowy.

Smile line


Zanim zaczniesz

Czy muszę mieć profesjonalne czyszczenie (skaling) przed przystąpieniem do procedury?

Zdrowe dziąsła i zęby bez kamienia i osadu to wstępne warunki dla udanego leczenia.

Mam przerwę między przednimi zębami. Czy licówki będą dla mnie rozwiązaniem?

Tak! Jeśli tylko przerwa nie jest olbrzymia, licówki doskonale zamkną szparę.

Próbowałam wybielać zęby, ale byłam zawiedziona rezultatami. Czy licówki są rozwiązaniem?

Tak, licówki dają trwałe rozwiązanie dla przebarwionych zębów.

Moje zęby są stłoczone. Czy będę musiała nosić aparat stały czy licówki będą rozwiązaniem dla mnie?

W wielu przypadkach licówki będą dobrym rozwiązaniem. Dentysta GlamSmile przeanalizuje Twój zgryz na modelach i zaleci najlepsze rozwiązanie. Licówki GlamSmile mogą zmienić kształt, wielkość i czasami ustawienie zębów powodując, że Twoje zęby będą wyglądały na bardziej równe i symetryczne. Każda licówka jest wytwarzana indywidualnie. Wszystko zależy od zmian jakie mają wnieść licówki. Jeśli licówki nie będą rozwiązaniem być może ortodoncja GlamSmile będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Pamiętaj, że GlamSmile Orto jest kosmetycznym leczeniem bez zamków i drutów. Czytaj więcej w zakładce "Ortodoncja".


Leczenie

Czy leczenie jest bolesne i czy jest bezpieczne?

W większości przypadków dentysta nie potrzebuje zmieniać struktury Twoich zębów, więc nie ma potrzeby stosowania znieczulenia i zakładanie licówek jest bezbolesne. Zęby pozostają nieoszlifowane dlatego procedura jest całkowicie bezpieczna.

Ile licówek będzie założonych?

Większość pacjentów ma zakładane licówki na oba łuki zębowe - górny i dolny, i w granicach uśmiechu. W zależności jak szeroki masz uśmiech będzie zakładanych 6, 8 albo 10 licówek. Jeśli zdecydujesz, że zakładamy licówki tylko na górny łuk zębowy, dolny będzie zwykle wybielany.

Ile wizyt potrzeba na wykonanie licówek?

Wystarczą zaledwie dwie wizyty, by uzyskać piękny, biały uśmiech. Podczas pierwszej wizyty bierze się wyciski oraz robi fotografie jamy ustnej. Licówki wstawiane są podczas drugiej wizyty. Każda z tych wizyt trwa około godziny.

Ile kosztuje leczenie przy pomocy licówek?

Rekomendowana cena jednej licówki wynosi 1700,00 zł.


Po założeniu licówek

Czy licówka może pęknąć lub odpaść?

Licówki GlamSmile są doskonałej jakości. Oczywiście, żeby długo cieszyć się wspaniałym uśmiechem musisz dbać o licówki jak o naturalne zęby. Powinienneś unikać kontaktu tet-a-tet, dlatego nie należy np. obgryzać paznokci, gryźć kostek lodu itp. Najczęstszym powodem pęknięć wszelkich uzupełnień protetycznych są przeciążenia w zgryzie. Dlatego tak dużą rolę przykładamy do wstępnej analizy zgryzu. Jeśli dojdzie do pęknięcia licówki dentysta zleci wykonanie nowej w laboratorium GlamSmile. Dzięki temu, że nie szlifujemy zębów, licówki są przyklejane do szkliwa, a właśnie do tego zostały stworzone kleje kompozytowe, które stosujemy w stomatologii. Te kleje nie mają już tak dobrej przyczepności do zębiny jeśli ząb jest oszlifowany.

How long do the veneers last?

Nothing is for ever: not crowns , not dental bridges and neither are veneers. However, we can say that hybrid veneers lastt for 6 to 8 years and porcelain veneers 8 to 10 years. Of course, it depends on your personal dental hygiene and if you take good care of your veneers, you can probably keep them much longer.

Co, jeśli przytrafi mi się próchnica w zębie z licówką?

Nie ma problemu: dentysta może leczyć ząb od spodu, nie naruszając licówki.

Jak najlepiej dbać o licówki?

Aby chronić Twój wspaniały biały uśmiech - kontroluj zgryz i czyść dokładnie zęby. Przychodź na kontrolę minimum dwa razy w roku (lub według indywidualnego harmonogramu), myj zęby dwa razy dziennie oraz używaj irygatora.

Czy mogę nadal jeść wszystko co lubię?

Z licówkami nadal możesz jeść swoje ulubione potrawy. Unikaj kontaktu zębów tet-a-tet.