Białe zęby

Toothpaste on a toothbrush

Sugestie i triki aby zachować wspaniały uśmiech dzień po dniu

Piękny i dobrze zadbany komplet zębów to Twoja wizytówka! Dlatego prawidłowa higiena jest tak istotna. W ten sposób zapobiegasz powstawaniu nalotów i płytki na zębach. To one są przyczyną próchnicy i parodontozy. Jednak najczęstszą przyczyną niszczenia i utraty zębów jest choroba okluzyjna - przeszkody w zgryzie, które powstają niepostrzeżenie. Dlatego korzystaj z regularnych kontroli i profesjonalnej higieny w studio Glamsmile.

Tylko niewiele osób ma białe zęby z natury. Ich barwa jest zdeterminowana przez zębinę i uwarunkowania genetyczne.

Jak utrzymać zdrowe i piękne zęby? Prawidłowe szczotkowanie (nie silne, ale prawidłowe) już od wczesnego dzieciństwa i dalej przez całe życie znacznie pomoże utrzymać olśniewający uśmiech. Prawidłowa higiena to nie tylko konieczność dla utrzymania koloru, ale także dla ogólnego zdrowia jamy ustnej. Niestety są także inne czynniki, które determinują czy przejdziesz przez życie z hollywoodzkim uśmiechem. Przykładowo, mogą pojawić się przebarwienia spowodowane lekami i nic nie będziesz w stanie na to poradzić.

Tak długo jak przebarwienia dotyczą zewnętrznych powierzchni szkliwa (np. z herbaty, kawy czy papierosów) możesz je usunąć poprzez wybielanie.

Interesujący fakt o Hollywood: ludzie w Hollywood nie mają więcej zębiny, ani ich uzębienia nie jest genetycznie lepsze. Powód, dla którego tak dużo nieskazitelnych uśmiechów pojawia się na srebrnym ekranie jest prosty – w Stanach Zjednoczonych o wiele więcej osób czuje się komfortowo z białymi zębami. Tam już od dawna takie terminy jak wybielanie, bleaching czy licówki są obecne na co dzień. Przeciętny Amerykanin rozumie moc nieskazitelnego uśmiechu. To on daje Tobie więcej pewności siebie, więcej społecznej akceptacji i po prostu ładniejszy wygląd.

Natomiast w Europie ta moda dopiero nadchodzi, a zdrowie, w tym przypadku, idzie zazwyczaj w parze z estetyką.

Dlatego poniżej znajdziecie kilka wskazówek:

Po pierwsze

Pielęgnacja i higiena. Dokładnie szczotkuj, używaj nitki lub irygatora. Chodź na regularne kontrole do dentysty. Niech Twoje dzieci wyrastają w tej samej idei. To pozwoli uniknąć przebarwień oraz uszkodzeń.

Tips and tricks for a radiant smile - brushing teeth

Po drugie

Za późno na sugestię nr 1? Zbyt dużo kawy, herbaty i papierosów? Czy wiesz, że możesz cieszyć się mimo to pięknymi zębami dzięki wybielaniu w studio GlamSmile? Sprawdź jak w GlamSmile wygląda zabieg pod okiem dentysty. Tutaj przeczytasz więcej.

Po trzecie

Jeżeli wybielanie nie pomaga, ponieważ przebarwienia są zakorzenione głęboko w strukturze nie panikuj! W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem są licówki. Te ultracienkie nakładki są przyklejane na zęby bez radykalnej ingerencji w jego budowę Po zaplanowaniu leczenia wystarczą dwie wizyty w studio GlamSmile (w sumie około dwie godziny) i masz promienny uśmiech. Tutaj dowiesz się więcej.

Tips and tricks for a radiant smile - dental floss