Wybielanie zębów

a radiant white smile
Zasługuję aby się uśmiechać

Co to jest wybielanie?

Z angielskiego bleaching oznacza dokładnie to samo, a mianowicie jest to sposób rozjaśniania zębów, swego rodzaju głębokiego czyszczenia szkliwa. Chemicznie, proces ten polega na wbudowaniu tlenu w strukturę szkliwa, przez co zmienia się sposób przechodzenia światła. Daje to efekt rozjaśnionego i lśniącego uśmiechu.

Jak powstają odbarwienia?

Tak jak odcień skóry, barwa włosów, czy oczu, podstawowy kolor Twoich zębów jest dziedziczny. Ząb jest zbudowany ze szkliwa, zębiny i miazgi (naczynia i nerwy wewnątrz). Jego barwa zależy głównie od odcienia i grubości zębiny.

Jest ona różnej grubości u różnych osób. Stąd jedna osoba może mieć bardziej białe zęby niż inna. Z drugiej strony, szkliwo jest niemal transparentne. Natomiast kły są zwykle nieco bardziej żółtawe, ponieważ ich zębina jest grubsza.

Przebarwienia zewnętrzne

Dieta i leki

Kawa, herbata, czerwone wino, papierosy, niektóre leki itd. niszczą efekt olśniewającego uśmiechu. Powodują, że zęby stają się bardziej żółte i ciemniejsze. W zależności od częstotliwości używania tych przebarwiających czynników, u jednych osób przebarwienia będą się pojawiały szybciej i mogą przybierać większe wymiary niż u innych.

Wiek

Przebarwienia pochodzenia zewnętrznego zwiększają się także z wiekiem. Dzieje się tak dlatego, że z wiele osób starszych ściera zęby albo pojawiają się widoczne szyjki, które są znacznie bardziej żółte niż reszta zęba, także dlatego, że mikropęknięcia szkliwa pozwalają na penetrację barwników do struktury szkliwa. Dalej czynniki odbarwiające wnikają do porowatej struktury zębiny. Stąd w studio GlamSmile kładziemy szczególny nacisk na kontrolę zgryzu. Dlatego powinieneś przeczytać też o przeciążeniach w zgryzie. Z wiekiem też zwiększa się grubość zębiny, co powoduje, że zęby stają się ciemniejsze.

Rozwiązanie

Jak wybielić zęby? Zarówno w przypadku złej diety, nadmiernego stosowania używek bądź w przypadku przebarwień związanych z wiekiem można podjąć się samodzielnego wybielania, stosując specjalne płyny, wybielające paski do zębów albo skorzystać z porad specjalistów. To szansa na piękny uśmiech i promienny wygląd.

Przebarwienia wewnętrzne

Wewnętrzne przebarwienia, jak sama nazwa wskazuje są ukryte wewnątrz struktury zęba. Oto dwa przykłady przebarwień tetracyklinowych oraz fluorozy. W tych przypadkach tradycyjne metody nie pomogą.

Tetracyklina

Takie przebarwienia pojawiają się podczas rozwoju zęba, kiedy tetracyklina jest wbudowywana w jego strukturę podczas brania antybiotyków. Przebarwia zwykle zęby na szaro, czasami na pomarańczowo, pokrywając uzębienie częściowo albo całkowicie.

discolored teeth by tetracycline

Fluoroza

Fluoroza pojawia się, kiedy dziecko przyjmuje zbyt duże ilości fluoru w trakcie formowania zębów. Powstają wtedy białe jak kreda plamy.

discolored teeth by fluorosis

Rozwiązanie

Oba typy wewnętrznych przebarwień są generalnie bardzo trudne do leczenia. W tych przypadkach zalecane jest stosowanie licówek. Niestety nie istnieje sposób, który pozwoliłby w tym przypadku na skuteczne wybielanie szkliwa.

Skonsultuj się z naszą Konsultantką GlamSmile.

Nie daj się ogłupić!

Nigdy nie uzyskasz odcienia jaśniejszego niż Twój oryginalny kolor! Piękne zęby pozwalają po prostu uzyskać efekt estetycznego uśmiechu, naturalnego i zgodnego z Twoją fizjologią. Osoby, które uważają, że poprzez ciągłe wybielanie, czy to w domu, czy u dentysty, mają zęby bielsze niż ich naturalna barwa, widzą po prostu to, co chcą widzieć.

Koszt

Ile kosztuje skuteczne wybielanie zębów? Cena w GlamSmile to 1700 zł - obejmuje zabieg wykonywany zgodnie z procedurą GlamSmile (czyli wybielanie zębów nakładkowe + zabieg w gabinecie). Nakładki pozostają po wybielaniu i możesz dokupić materiał do wybielania w domu za 400 zł na oba łuki zębowe na jedną sesję. Jest to niska cena za lśniący uśmiech.